Nzoom_albinaNzoom_albinaNzoom_albina
18.1 C
Pristina
13/08/2022

Keni nevojë për Internet? Ja si të hakoni Wi-fi e komshiut

Kompjuteri ynë ose telefoni për të qenë të saktë, i ka ruajtur kodet në momentin e parë kur u kyçëm.

Nëse kemi një MacBook Pro me MacOS Monterey, ose një HP Pavilion All-in-One me Windows 11, më poshtë do të shohim si të rikuperojmë fjalëkalimet e Wi-Fi.

Nëse duam të gjejmë fjalëkalimet e Wi-Fi:

Nga MacOS

Çdo fjalëkalim që vendosim në Mac ruhet në Keychain Access, sistemi që menaxhon fjalëkalimet. Ne ndjekim hapat: Shkoni te System Keychains e zgjidhni System. Zgjedhim Fjalëkalimet, gjejmë rrjetin Wi-Fi me të cilin duam të lidhemi e klikojmë dy herë. Në kutinë pranë, trego fjalëkalimin do vendosim fjalëkalimin tonë, kur të jetë e nevojshme.

Nga Windows

Shkojmë te butoni Start dhe vazhdojmë si më poshtë: Control Panel > Network and Internet > Network and Sharing Center (Windows 11) ose Settings > Network & Internet > Status > Network and Sharing Center (Windows 10).

Pranë Connections, klikoni në rrjetin Wi-Fi që duam, në faqen që hapet, zgjidhni Wireless Properties dhe më pas Siguria. Në kutinë pranë trego karakteret, do shohim kodin e rrjetit.

Kështu që herën tjetër që si mbani mend, s’ka nevojë për panik pasi është një nga procedurat më të thjeshta për t’u ndjekur. /nzoom.biz/

- Reklama -spot_imgspot_img

Lajmet e fundit

Related news

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here