Nzoom_albinaNzoom_albinaNzoom_albina
18.1 C
Pristina
13/08/2022

Shakira rrezikon burg për 8 vite, ja detajet e akuzës

Ylli i muzikës, Shakira, është paralajmëruar se mund të dënohet deri në 8 vjet nëse shpallet fajtore për një mashtrim tatimor prej 12 milionë funtesh (14.5 milionë eurosh).

Prokurorët spanjollë po kërkojnë gjobë prej 19 milionë funtesh (22.5 milionë eurosh) për këngëtaren 45-vjeçare e cila akuzohet për 6 akuza për mashtrim të shtetit mes 2012-2014.

Ajo vjen pasi nëna e dy fëmijëve, e lindur në Kolumbi, refuzoi një marrëveshje jashtë gjykatës që do të përfshinte pranimin e saj të keqpërdorimit.

E njëjta tashmë ka shlyer paratë që dyshohet se i detyrohet thesarit, së bashku me interesin që besohet se arrin në 3 milionë funte (3.5 milionë euro).

Akuzat përmbaheshin në një aktakuzë të dorëzuar nga prokurorët në gjykatën hetuese pranë Barcelonës, e cila u bë publike për herë të parë sot.

Ajo akuzohet se pretendon se jeton jashtë vendit e ka përdorur një strukturë komplekse korporative për të shmangur taksat, se ka përdorur marrëveshjen e paligjshme nga viti 2012-2014, kur ishte në lidhje me Gerard Pique, i cili jeton dhe luan në Barcelonë.

Çifti të cilët kanë dy fëmijë së bashku u ndanë në fillim të këtij viti mes akuzave në media se Pique e kishte tradhtuar me një studente 20-vjeçare.

- Reklama -spot_imgspot_img

Lajmet e fundit

Related news

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here