spot_img
19.2 C
Pristina
29/05/2024

Suedia fituese e ‘Eurosong 2023’, Shqipëria merr vendin e 22-të

Sonte ishte finalja e ‘Eurosong 2023’.

Fituese e edicionit të 67-të u shpall Suedia, shkruan nzoom.biz.

Albina dhe familja Kelmendi me ‘Duje’ janë votuar me 17 vota të jurisë.

Kurse, me votat e publikut i janë shtuar 59 sosh, duke arritur kështu në 76 pikë në total.

Përndryshe, Shqipëria ishte e para që u fut në finale. /nzoom.biz/

spot_img
LAJMET E FUNDIT
Related news