spot_img
19.2 C
Pristina
29/05/2024

Një rrëfim i ndjerë nga Albina, nuk e bëri të madhe por kaloi nëpër sfida të vështira

Emri i saj nuk do edhe shumë mund për tu thënë.

Bëhet fjalë për Albina Kelmendi, shkruan nzoom.biz.

Ajo arriti të shpallet fituese në Festivalin e Këngës në RTSH duke qenë pjesëmarrëse në Eurovision 2023.

Këngëtarja kosovare hyri e para në finalen e madhe, por fatkeqësisht nuk u rendit në mesin e artë dhe mbeti poshtë në listën e votime.

Sidoqoftë, artistja e ka filluar muzikën në garën ‘The Voice of Albania’ dhe n’ZOOM me Albina Zeneli e ka përgatitur një insert në lidhje me karrierën e saj dhe sfidat nëpër të cilat kaloi Kelmendi. /nzoom.biz/

spot_img
LAJMET E FUNDIT
Related news