spot_img
19.2 C
Pristina
29/05/2024

‘Ne teater punon a, hiç ste paska shku shkolla’, regjisori kosovar vjen me rrëfim ekskluziv

n’ZOOM me Albina Zeneli në episodën e fundit pati të ftuar një regjisor.

E kemi fjalën për Kushtrim Mehmeti, shkruan nzoom.biz.

Ai foli rreth shfaqjeve të reja por jo vetëm.

Regjisori i njohur kosovar tash e 8 muaj është drejtor artistik i Teatrit Kombëtar të Kosovës dhe rrëfen për sfidat e këtij pozicioni.

Mehmeti po ashtu e zbuloi edhe një gjë interesante që i ka ndodhur një kolegu që shpesh merret si paragjykim.

Detajet i kuptoni duke parë storien e mëposhtme. /nzoom.biz/

spot_img
LAJMET E FUNDIT
Related news