spot_img
8.7 C
Pristina
23/04/2024

“Dashuri dhe urrejtje”, këto shenja përfundojnë në shtrat me armiqtë

Disa shpirtra binjakë duken të destinuar të përfundojnë në lidhje, edhe pse duket se e urrejnë njëri-tjetrin kur takohen për herë të parë.

Janë miqtë që grinden sepse qartësisht kanë një dashuri të ndërsjellë.

Kjo sjellje është e zakonshme në mesin e disa shenjave, të cilat gjithmonë kanë një histori se si armiku i tyre u bë i dashuri i tyre.

Sipas astrologes, Stina Garbis, kjo tendencë ka të bëjë me planetin e sundues që rregullon qasjen e tyre ndaj jetës e nëse një shenjë sundohet nga planeti luftëtar ose një planet që kërkon të fshehura, është e arsyeshme që rruga drejt dashurisë mund të jetë aventureske.

Dashi

Shumica e Dashëve kanë pasur marrëdhënie me “armiqtë” e tyre për shkak të planetit të tyre në pushtet, Marsit. Ata thonë se mënyra më e mirë për të interesuar një Dashi për ju është të shkoni kundër tyre dhe Marsi luftarak kontribuon më së shumti për këtë. Një Dashi, pra, nuk është kurrë më i interesuar se kur dikush e bën atë pak të çmendur. Ai gjithashtu do të tregojë se i pëlqen dikush duke filluar një mini-flirt. Kur ka dyshime, Dashi do të përdorë ngacmimet dhe reagimet sarkastike si një mënyrë për të flirtuar – dhe ata e duan atë kur dikush mund të përgjigjet.

Akrepi

Si një shenjë e sunduar nga Plutoni intuitiv, Akrepi është në kërkim të anës së errët të dikujt. Ai ka detektor të integruar të gënjeshtrës dhe vlerëson besnikërinë e ndershmërinë mbi të gjitha, kjo është arsyeja pse ai njihet se zhvillon një mospëlqim për disa njerëz. Kur e takoni për herë të parë duket i përmbajtur, ndoshta edhe keqdashës, por kur mbrojtjet e tij bien, kjo urrejtje që e bën personin tjetër të pyesë nëse Akrepi e pëlqen, do kthehet në një marrëdhënie flirtuese dhe pasionante.Pas shumë ulje-ngritjeve Akrepi përfundon me personin që nuk i pëlqente ose mendonte se nuk kishte mundësi të kishte një lidhje.

Peshqit

Peshqit tërhiqen nga njerëzit që kafshojnë, të errët/të vrazhdë. Shumicën e kohës ky person preferon të jetë mik me Peshqit, arrin ta kthejë në shoqërues të dashur. Kanë intuitë të thellë që mund të shohë personin e ashpër, e dinë se kur dikush i’a vlen kohën dhe energjinë nëse rruga drejt marrëdhënies është me gunga. Me kalimin e kohës, e gjithë energjia armiqësore largohet dhe ata përfundojnë të jenë miqtë/dashnorët më të mirë. /nzoom.biz/

spot_img
LAJMET E FUNDIT
Related news