spot_img
8.7 C
Pristina
23/04/2024

Instagram vjen me risi, kurrë s’ka qenë më lehtë të hyni në bisedë me dikë

Mes reagimeve negative për ndërhyrjen e përmbajtjes algoritmike dhe të rekomanduar në burimin e Instagramit, platforma prezantoi një sërë veçorish të reja të krijuara për ta bërë më të lehtë për përdoruesit të bisedojnë me miqtë.

Kompania po nxjerr disa ndryshime të rëndësishme, duke përfshirë një shtesë të quajtur “Notes” , shkruan nzoom.biz.

Kjo është një veçori që Meta kishte konsideruar të kthehej në një konkurrent në Twitter, sipas një raporti të fundit.

Me “Notes”, përdoruesit mund të përditësojnë miqtë duke përdorur vetëm tekst dhe emoji, duke shtuar një format të ndryshëm për përditësimet sociale përtej imazheve dhe videove për të cilat Instagram është më i njohur.

Nga të gjitha veçoritë e reja, “Notes” në Instagram janë më interesantet pasi shtojnë një mënyrë për të komunikuar publikisht me të tjerët, duke përdorur vetëm tekst.

Në Instagram, përdoruesit mund të lënë shënime duke shkuar në krye të mesazheve private. Shënimi shfaqet në krye të mesazheve për 24 orë dhe përgjigjet do të vijnë si DM.

Instagram tha se gjatë testimit zbuloi se njerëzit vlerësonin të kishin një mënyrë për të filluar bisedat në një mënyrë të lehtë. /nzoom.biz/

spot_img
LAJMET E FUNDIT
Related news