spot_img
16.4 C
Pristina
31/03/2023

Këto ushqime mos gaboni t’i hani kurrë në drekë

Dreka është një vakt ideal për ta mbajtur trupin në formë.

Por, jo të hani çka ju del përpara, shkruan nzoom.biz.

Në vazhdim do ju tregojmë ato që duhet dhe ato që s’duhet t’i hani në këtë racion.

Për një drekë të shijshme rekomandohen: Patate, oriz, fasule, peshk, mish pule, sallatë, supë, produkte bylmeti, fruta, makarona integrale dhe salcë.

Në anën tjetër ushqimet që duhet t’i shmangni janë: Pica, hamburger, burek, sallama, vishlle, majonez, pomfrit, kifle dhe xhevrek. /nzoom.biz/

spot_imgspot_imgspot_img
LAJMET E FUNDIT
Related news