spot_img
22 C
Pristina
13/04/2024

Shumë çifte ndahen pasi kalojnë festat e fundvitit, ja arsyet qesharake

E kaluam periudhën më të bukur të vitit, sipas shumicës së njerëzve dhe çdo vit flitet për melankolinë e festave për shkak të mungesës së shoqërimit.

Me pak fjalë i referohemi logjikës që mbizotëron dhe thotë se një femër e vetme nuk mund të shijojë frymën e festave, duke u lutur të kalojnë ditët për të dalë nga melankolia.

Kjo nuk mund të merret si e mirëqenë dhe objektive, dhe u krijua një sondazh online për të dhënë përgjigje të qarta.

A është e rëndësishme të kemi partner në Krishtlindje e kjo është arsyeja pse nuk hezitojmë të vonojmë një ndarje të planifikuar të kalojmë pushimet bashkë?

Shihni rezultatet e hulumtimit të cilat janë me interes të madh:

Sipas këtij sondazhi online të Krishtlindjeve, 84% e grave të moshës 24 vjeç thonë se do donin që festat t’i gjenin duke puthur.

Në anën e kundërt janë vajzat e reja 17-23 vjeç pasi 87% shprehen se preferojnë vetminë gjatë kësaj periudhe.

Sa i përket ndarjes, 47% nuk ​​e kanë problem ta pranojnë se e shmangin deri në janar për të shmangur melankolinë, 69% raportojnë se kjo është e kundërt me pushimet verore, ku ndarja është e përshpejtuar!

Është më e trishtueshme të jetosh me një person që si do këto ditë dashurie në emër të shoqërisë, sesa të jesh vetëm.

Por, çka ka më mirë se një festë e egër me të dashura në ditët kur qyteti kërcen në ritmet e Vitit të Ri? /nzoom.biz/

spot_img
LAJMET E FUNDIT
Related news