spot_img
19.2 C
Pristina
29/05/2024

Kujdes! Kjo familje humbi gjithçka për shkak të kësaj fotoje

Çdo kush prej nesh është përgjegjës për atë që bëjmë në përditshmëri, duhet të mendojmë dy herë për të bërë gjithçka.

Duhet të jemi të kujdesshëm kur të vendosim diçka nga jeta private në rrjetet sociale, shkruan nzoom.biz.

Ne zakonisht ndajmë gjithçka që ndodh në jetën tonë pa marrë parasysh privatësinë, ka kriminelë që kanë shumë kohë për të humbur për të vëzhguar atë që njerëzit publikojnë në internet dhe që vënë në jetë një seri mashtrimesh që synojnë të plaçkisin pasuritë tona më të çmuara dhe historia e sotme e konfirmon këtë.

Ekziston një familje që ka humbur gjithçka vetëm për një fotografi të postuar në Facebook.

Çifti, pas dy viteve të kursimeve dhe sakrificave, kishte arritur të blinte shtëpinë e tyre të parë me një kopsht të madh, ku vajza e tyre të mund të luante.

Ishte një lagje e bukur, me një shkollë të mirë. Gruaja donte ta ndante këtë lajm me botën, duke botuar fotografitë e shtëpisë që po largoheshin dhe të resë që sapo kishte blerë.

Kur shtëpia ishte gati, ata u përgatitën të lëviznin.

Ata ngarkuan gjithçka në kamionin që mbërriti për t’i zhvendosur, por papritmas në rrugën drejt shtëpisë së re, kamioni u devijua. Dhe ai kurrë nuk arriti destinacionin e tij, ata e pritën për një kohë, por kur e kuptuan se kurrë nuk do të mbërrinte, ata u befasuan.

Për disa orë ata u përpoqën të gjurmonin kompaninë, pa sukses, pasi ata dukshëm u bënë të pakontrollueshëm, me pak fjalë familja ishte mashtruar, grabitur nga çdo gjë.

Sipas autoriteteve u pikasën nga hajdutët për shkak të fotografive të publikuara.

Duhet t’i kushtoni vëmendje asaj që publikoni në rrjetet sociale, mund të jepni informacion të vlefshëm për kriminelët të cilët mezi presin që të jenë në gjendje të hyjnë në veprim. /nzoom.biz/

spot_img
LAJMET E FUNDIT
Related news