spot_img
13 C
Pristina
15/06/2024

Njihuni me ‘Aragosta Hotel dhe Restaurant’ mrekulli buzë detit të Durrësit

Sonte do ju sjellim një histori suksesi të ‘Aragosta Hotel dhe Restaurant’ në Durrës.

“Aragosta” u themelua në vitin e largët 1995, si një ndër restorantet e para në Shqipëri me kuzhinë italiane, e specializuar në gatimet e peshkut, shkruan nzoom.biz.

Iniciator ishte Eduart Xhepa, i diplomuar në inxhinieri, por me pasion të madh për zhvillimin e turizmit dhe gastronomisë në Shqipëri.

Restauranti emrin e mori nga Aragosta e shijshme dhe është i pozicionuar buzë detit të Currilave në Durrës, vendit i’u desh pak kohë që të fitonte emrin si restoranti më i mirë në Durres dhe jo vetëm.

Pikat e forta të këtij vendi janë: Peshku i freskët, pozicioni buzë detit dhe gatimet e larmishme kurse në vitin 2008 Aragosta shton shërbimet duke krijuar edhe hotelin.

I ndërtuar me të gjitha standartet e një hoteli me 4 yje, ‘Aragosta’ bëhet mikpritëse e turisteve nga mbarë bota, të cilet zgjedhin të pushojne buzë Adriatikut, duke marrë shërbimin e njëjtë si në Hotelet më tê njohura europiane.

Pranë detit dhe në zemer të Durrësit është një kombinim ideal që vetëm Aragosta ju ofron.

Sot, ani pse me mbi 2 dekata ne treg, ‘ARAGOSTA’ mbetet me mision të njëjtë dhe ai është që t’i ofrojë klientëve më të mirë.

Andaj, për më tepër ju ftojmë t’i shihni disa nga fotot dhe të njiheni më afër me punën e shkëlqyeshme të tyre. /nzoom.biz/

https://www.instagram.com/p/B6F7-O1g-Yo/

 

As hapësirat komode të plazhit nuk mungojë ku sa hap sytë në mëngjes të del para deti ngjyrë blu.

https://www.instagram.com/p/CP0xEJVB58t/?utm_medium=copy_link

 

 

https://www.instagram.com/p/CP0xEJVB58t/?utm_medium=copy_link

https://www.instagram.com/p/CQD-M1fB89b/?utm_medium=copy_link

https://www.instagram.com/p/CUabEQroLjQ/?utm_medium=copy_link

https://www.instagram.com/p/CTj4V0cj1S8/?utm_medium=copy_link

 

https://www.instagram.com/p/CT7HOqZINgy/?utm_medium=copy_link

 

spot_img
LAJMET E FUNDIT
Related news